ІСТОРІЯ УЧИЛИЩА

Олександрійське професійно – технічне училище № 17 засноване відповідно до наказу Держпрофосвіти УСРС від 18.10.1985 р. №253, наказу Кіровоградського обласного управління освіти від 31.10.1985р. №157а та відповідно до пропозицій Олександрійського електромеханічного заводу, місцевих органів державної виконавчої влади.

З 1 листопада 1985 року училище розпочало свою професійно – освітню діяльність, як середнє професійно – технічне училище з метою підготовки кваліфікованих робітників для Олександрійського електромеханічного заводу та інших підприємств регіону машинобудівної промисловості з плановим контингентом 720 учнів.


Очолив училище Єфременков Іван Григорович, який пройшов трудовий шлях від робітника до провідного інженера базового підприємства, мав великий досвід викладацької роботи в професійно-технічному училищі. Директор створив творчий, працьовитий інженерно-педагогічний колектив з досвідчених фахівців високого класу, які прийшли з електромеханічного заводу передавати свій досвід і знання майбутнім робітникам.


Здійснювалася підготовка робітників з професій:

- налагоджувальник верстатів з ЧПК ;

- оператор верстатів з ЧПК;

- слюсар інструментальник;

- слюсар ремонтник;

- електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування;

- електромонтажник-схемник;

- верстатник широкого профілю;

- випробовувач електричних машин та апаратів;

- слюсар КВПіА;

- складальник електричних машин та апаратів;

- в’язальник джгутів;

Починаючи з 1995 року, поряд з традиційними професіями (попит на які дещо зменшився та відбулися зміни у розвитку підприємств – замовників) започатковується підготовка кадрів з нових професій у відповідності до потреб ринку праці, замовників. Відчутна роль у цьому процесі відводиться започаткуванню у м. Олександрії виробництва вітчизняного комбайну “Лан” та “Фермер”, що викликало значну потребу робітничих кадрів з професій: штампувальник, різальник металу, слюсар з механоскладальних робіт, слюсар із збирання металевих конструкцій. Саме з цих пір училище здійснює ступеневу професійну освіту на рівні І та ІІ ступенів.

В училищі створені умови для здобуття професійної підготовки, повної середньої освіти, організації дозвілля.

Робітничу професію в стінах училища отримали вже майже 4 тис. випускників.

Училище має сучасний типовий комплекс, розрахований на навчання 720 учнів, загальною площею – 5685,6 м2, що складає 9,77 м2 на одного учня. До складу споруд комплексу входять:

- навчальний корпус – площею 1731,3 м2;

- блок навчально – виробничих майстерень - площею 1762,9 м2;

- адміністративно – побутовий корпус - площею 2191,4 м2.

В навчальному корпусі обладнано 16 кабінетів (980,5 м2) в т. ч. 8 для спеціальних дисциплін і 3 лабораторії (160 м2), що складає 2,45 м2 на одного учня.

В блоці навчальних майстерень розташовані 7 навчально – виробничих майстерень (1091 м2), кімната технічної творчості.

В адміністративно-побутовому корпусі розташований спортивний зал (294,3 м2), актовий зал (340 м2), бібліотека (193,7 м2), читальний зал (90 м2) на 45 місць, медичний пункт (43,5 м2) та їдальня (435 м2) на 150 посадкових місць.

З метою розвитку індивідуальних здібностей і талантів учнів, забезпечення умов їх самореалізації працюють гуртки художньої та технічної творчості: малих театральних форм, вокальна – інструментальний, вокальний ансамбль, образотворчого мистецтва, естрадного танцю, фольклорний, технічні гуртки професійного напрямку та предметні гуртки. Але в гуртковій роботі існують проблеми, перш за все, пов’язані з відсутністю сучасних інструментів і апаратів.

Учасники гуртків та секцій приймають активну участь в загально училищних та обласних культурно – масових заходах: оглядах – конкурсах художньої самодіяльності, виставках декоративно – прикладного мистецтва та технічної творчості.

Музейна кімната "Пам'ять"

Кiлькiсть переглядiв: 378